Wednesday, 30 January 2019 07:42

Transaxle Engineering Challenge Entry List

 

 

Starting Order
Total Entries: 119

Afternoon Heat
 
Unlimited Truck (4)
44        Phil Casey
13        Sal Gomez 
88        Ulises Galvan
8033    Thomas Byma II
 
Class 1 (6)
141    Beau Johnson 
153    Brad Wilson
117    Bradley Ellis
177    Johnny McCall
138    Brian Wilson
186    Greg Goltz
 
Class 6100 (6)
6182    Taylor Grabow
6109    Tony Murray
6193    Fred Hatch
6161    Ryan Agius
6133    Kyle Degen
6178    Mike Valentine R/S
 
Class 10 (11)
1017    Kent Perkins
1064    Justin Buckley
1043    Nash Youngren
1036    Andy Marsoun
1054    Bryan Goetsch
1072    Keith Waibel
1088    TJ Fisher
1008    Steve Bradford
1051    Adam Gonzalez
1066    Lucas Knecht
1021    Rick Boyer R/S
 
Class 1400 PRO (2)
443    Jeremy Deakins
486    Brian Younger
 
Class 5U (4)
511    Brian Dague
516    Ethan Jackson
519    Matt Coleman
518   Donald Michaelson R/S
 
Class 1400 (12)
1401    Corey Campbell
1452    Lee Orr
1477    Mark Rotarius
1449    Joser Herrera
1417    Don Merritt
1427    Adam Leonhardt 
1420    Dustin Brodwolf
1458    Brandon Silva
1405    Alex Bourgon
1408    Adrian Padilla
1402    Brandon Shade
 
Class 1350 (4)
1371    Yuki Miama
1383    Mat Bellefontaine
1545    John Morgan
13__    Michael Mullen Jr.
 
Class 2900 (Turbo UTV) (2)
U933    Barrett Howarth
1881    A.J. Rondeau 
 
Morning Heat 
 
Class 1600 (23) 
1679    Cole Hardin
1672    Thomas Hilgenberg
1623    Bryce Farrar 
1634    Curt Geer
1670    Grant Williams
1656    Blake Plourd
1629    Desirae Jones
1614    Mavrick Gaunt
1609    Jack Clinkenbeard
1694    Matt Depue
1697    Gavin Martin
1676    Robby Macdonald
1688    Shane Lapka
1621    Mike Harvey
1698    Doug Renfro
1666    Bryan Johnson
1624    Tyler Petersen
1645    Jeremy Buckley
1699    Dustin Gill
1690    Matt Creveling
1661    Harley Hendrickson 
1622    Tim Craig
1605    Isaac Amaya 1st R/S
 
Class 5/1600 (7)
579    Carlos Rodriguez
575    Richard Miramontes
554    Raul Solano
556    Larry Negrete Jr.
558    Luis Herrera
561    Jake Woodruff 2nd R/S 
585    Tracy Walters R/S
 
Class 9 (12)
914    Mike Clark
941    Mikie Clark
971    Joshua Crigler
920    Bob Morton
999    Brandon Meehan
929    Kevin Kopitch
986    Thomas Burns
982    Wesley Welch
933    Austin Eddy
945    Raul Yanez 2nd R/S
911    Brandon Heald R/S
928    Nathan Vizzo R/S
 
Class 2000 (11)
2074    Libor Janicek
2016    Aaron Bruno
2062    Ryan Galloway
2053    Allen Byma
2037    Richard Oja
2087    Michael Jones
2017    Janis Miller
2012    Javer Avila
2055    Kyle Thomas 3rd R/S
2021    Rich Henry 2nd R/S
2013    Steven Olsewski R/S
 
Class 1300 (6)
1377    Bobby McCall
1388    Emily Gonzalez
1309    Brooke Perfect
1366    Billy Worthing
1369    Anthony Hernds 2nd R/S
1342    Cole Brandt R/S
 
Class 11 (9)
1192    Brooke Cote
1173    Richard Cushman 
1103    Tim Sletten
1121    Jorge Ventura
1102    Cory Vandemark
1184    Josh Felix 4th R/S
1189    Joey Smith 3rd R/S
1163    Dennis Sletten 2nd R/S
1166    Jeff Corrao R/S